Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Pozytywne aspekty działania klimatyzatora
(2014-06-24)

Klimatyzator to coraz bardziej powszechny sprzęt domowego użytku. Ponieważ ich jakość jest coraz lepsza, a cena bardziej atrakcyjna, praktycznie każdy może sobie na niego pozwolić. Ten znacznie podnosi standard życia, a odpowiednia cyrkulacja powietrza sprawia, że nasz umysł działa sprawniej i efektywniej.

Zalety działania klimatyzatora
 

Ochładzanie pomieszczenia czy zachowanie odpowiedniej jego wilgotności to podstawowe walory użytkowania klimatyzatora. To właśnie dla tych funkcji najczęściej nabywany jest tego rodzaju sprzęt. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż przebywanie w dobrze schłodzonym pomieszczeniu przynosi wiele innych korzyści.
 
Najbardziej optymalna temperatura pomieszczenia oscyluje wokół 22 stopni Celsjusza – to właśnie wtedy organizm jest najlepiej dotleniony, a człowiek zachowuje pełną zdolność logicznego myślenia i koncentracji. Tylko pełen komfort fizyczny pozwala na dobrą kondycję psychiczną. Przypomnijmy sobie upalne lato, lecz nie nad wodą, a w przegrzanym biurze – pracownik przebywający w takim pomieszczeniu nie będzie pracował sprawnie, szybciej odczuje zmęczenie, a dyskomfort związany z poceniem się nie pozwoli mu poprawnie wykonywać swoich podstawowych obowiązków.
 
Najlepsze rodzaje klimatyzatorów
 

Obecnie na rynku istnieje szeroka oferta klimatyzatorów, bez problemu można więc dobrać odpowiedni do własnych oczekiwań, możliwości i warunków, w jakich ma być użytkowany. Do wyboru mamy klimatyzatory przenośne, kanałowe, przypodłogowe, kasetonowe czy ścienne – wszystkie dostępne są na stronie www.climasky.pl, również z dostawą, montażem i serwisem po zakupowym.
 
Najczęściej wybierane są klimatyzatory ścienne, a to dlatego, że są niezwykle wydajne, ich praca jest nad wyraz cicha, a do tego są w atrakcyjnej cenie. Klimatyzatory podsufitowe są natomiast idealne w przypadku wysokich pomieszczeń, a te przypodłogowe doskonale nadadzą się w sytuacji, kiedy klimatyzator innego rodzaju nie może być zamontowany.
 
W budynkach użyteczności publicznej, a więc we wszelkich firmach i biurach wykorzystywane są klimatyzatory kasetonowe – te montowane są w suficie podwieszanym. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie ważną rolę odgrywa wygląd pomieszczenia, bowiem klimatyzator jest całkowicie niewidoczny. Dodajmy jeszcze, że w budynkach i dużych korporacjach najczęściej wykorzystuje się klimatyzację kanałową, bowiem system tego rodzaju pozwala na jednoczesne klimatyzowanie różnych pomieszczeń, z tym samym natężeniem (http://www.e-instalacje.pl/a/3306,rodzaje-klimatyzatorow).

klimat.jpg
(fot. shutterstock)