Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Dlaczego w upalne dni klimatyzacja w biurze jest niezbędna ?
(2014-04-29)

Chociaż ostatnio w Polsce, ciągle narzekamy na chłód za oknem oraz ogólnie nieprzyjemne warunki atmosferyczne, to jednak musimy przyznać, że w lecie możemy cieszyć się naprawdę piękną pogodą.

Jednakże pomiędzy pięknym, słonecznym dniem, a upałem, który nie daje nam normalnie funkcjonować, może być tylko bardzo cienka granica. Co prawda nawet upały przekraczające trzydzieści stopni są do wytrzymania, jednakże tylko wtedy, gdy możemy sobie pozwolić na to, aby spędzić swój czas w dowolny sposób. Gorzej, jeśli taki dzień będziemy musieli spędzić w miejscu swojej pracy.

Nie można oszczędzać na pracownikach.

Niestety wielu pracodawców, szczególnie takich, którzy dopiero rozkręcają swój biznes na rynku, stale stara się szukać oszczędności, które ostatecznie mogłyby korzystnie wpłynąć na wynik finansowy ich firmy. Wiadomo, że każdy dodatkowy koszt utrzymania działalności, zmniejsza ich zyski, jednakże nie można przecież oszczędzać na pracownikach zatrudnionych we własnej firmie. Poza tym, zazwyczaj gwarantując swoim pracownikom jak najlepsze warunki w czasie pracy, wpływamy również na jej efektywność, a więc i całą wydajność firmy. Jednym z czynników, które wpływają właśnie na to, z jakimi rezultatami pracuje zatrudniona przez nas osoba, może być właśnie odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, gdzie znajdują się stanowiska pracy. Warto o tym pamiętać tym bardziej, że w przypadku, gdy warunki pracy będą niezgodne z tym, co ustalają przepisy kodeksu pracy, wówczas jako pracodawca jesteśmy zobligowani do zwolnienia w tym dniu pracownika do domu.

Z pewnością najłatwiej zagwarantować taki komfort pracownikom w biurze, dzięki licznym urządzeniom.

Co zrobić, gdy w biurze jest za gorąco?

Już zdążyliśmy przed chwilą ustalić, że gdy w biurze panuje zbyt wysoka temperatura powietrza, każdy z pracowników może skorzystać z prawa do tego, aby wcześniej tego dnia wyjść z pracy. Na pewno wszyscy chętnie skorzystają z tej okazji, jednak nie wątpliwie lepszym rozwiązaniem byłby zakup klimatyzacji do biura. Wielu pracodawców może się zastanawiać, czy klimatyzacja jest niezbędna w biurze, w upalne dni w lecie. Jeśli jednak pragną, aby ich pracownicy pracowali z doskonałą wydajnością, czy też w ogóle znajdowali się na swoich stanowiskach pracy, to można powiedzieć, że obecność takiego urządzenia jest koniecznością.

Kolejną kwestią, która przemawia za faktem, że klimatyzacja w biurze jest niezbędna w sytuacji, kiedy słupki rtęci sięgają trzydziestu stopni są potencjalni klienci, z którymi przecież najczęściej spotykamy się w naszym biurze. I można śmiało powiedzieć, że z pewnością przełożą oni ogólne wrażenie, a także komfort rozmów biznesowych na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru jednej z proponowanych im ofert.

 

139869172284765800m.jpg