Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Charakterystyka i zastosowanie klimatyzacji kanałowej
(2020-08-25)

Zbliżający się okres lata, powoduje, że wiele osób szuka sposobu na walkę z upałami. Jednym z najpopularniejszych wariantów jest zastosowanie klimatyzacji w budynku. Rozróżnia się wiele rodzai klimatyzacji, jednym z nich jest klimatyzacja kanałowa. 

W ostatnich latach, coraz częściej można się spotkać ze stwierdzeniem, że klimatyzacja należy już do standardowego wyposażenia budynków (szczególnie nowo-powstałych). Rozwój tej technologii pozwolił na obniżenie cen takich systemów i zwiększenie ich dostępności. Na rynku występuje wiele wariantów klimatyzacji. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a także zastosowanie, w którym sprawdza się najlepiej. Jednym z popularnych rozwiązań jest klimatyzator kanałowy. Czym się charakteryzuje i gdzie jest wykorzystywany? Przedstawiamy krótki opis tej technologii.

Zasada działania klimatyzacji kanałowej

Zadaniem klimatyzacji kanałowej, tak jak w przypadku innych systemów klimatyzacyjnych jest utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Jest to system kanałów rozprowadzony po całym obiekcie (lub wyznaczonych sekcjach). Kanały przechodzą przez strop i ściany, dlatego tez, montaż takiej klimatyzacji warto uwzględnić na początku budowy nowego obiektu. Przewody mogą mieć okrągły lub prostokątny kształt. Jednostka centralna powinna być umieszczona w osobnym pomieszczeniu.

Wyróżnia się dwa, podstawowe rodzaje klimatyzacji kanałowej:

  • Klimatyzatory kanałowe inverterowe.

  • Klimatyzatory kanałowe wysokiego, średniego i niskiego sprężu.

 

klimatyzator-kanalowy-5-kw-inverter-kaisai(1).jpg

Fot. źródło: Hurtownia Instalacyjna Swatt.pl - Klimatyzator kanałowy inwerter marki KAISAI

Zastosowanie klimatyzacji kanałowej

Klimatyzacja kanałowa to uniwersalny system, który sprawdzi się zarówno w dużych obiektach (np. restauracje, biura, urzędy), jak i w domach mieszkalnych. Dużym plusem jest estetyka wykonania takiego systemu. Kanały są niewidoczne w pomieszczeniach. Jedynym widocznym elementem są kratki nawiewne, które nie wpływają na estetykę budynku.

Cena klimatyzacji kanałowej

Cena systemu zależy głównie od mocy klimatyzatora i liczby oraz długości rozprowadzonych kanałów. Na koszt inwestycji składa się zarówno zakup produktu jak i jego montaż. Koszty eksploatacyjne wynikają głównie z poboru energii elektrycznej (pobór prądu danego klimatyzatora znajduje się w karcie produktu).