Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Klimatyzacja do domu i do firmy – najważniejsze informacje
(2019-03-20)

 

glowne_klima.jpg

Klimatyzator to obecnie najłatwiejsza i coraz tańsza metoda na zapewnienie optymalnej temperatury i wilgotności w domu, mieszkaniu czy firmie. Aktualnie trudno wyobrazić sobie nowoczesne biuro bez dobrej jakości klimatyzatora, a i klimatyzacja do domu cieszy się coraz większą popularnością. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat właściwego dbania o to urządzenie, aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami.

1. Zakup urządzenia i montaż klimatyzacji
2. Przeglądy i serwis klimatyzacji
3. Gdzie zamontować klimatyzator?
 
Zakup urządzenia i montaż klimatyzacji
Przy wyborze klimatyzatora z pewnością duże znaczenie odgrywają kwestie finansowe. Na rynku nie brakuje niedrogich urządzeń, jednakże doświadczenie pokazuje, że nie powinno się zbytnio oszczędzać przy nabywaniu tego rodzaju sprzętu. Często bowiem bardziej nowoczesne, a przez to droższe modele charakteryzują się mniejszym poborem energii, czego długofalowym efektem są niższe koszty eksploatacji. Decydując się zarówno na zakup, jak i montaż klimatyzacji można liczyć zazwyczaj na kilkuprocentowy rabat z podatku VAT, więc im droższe urządzenie, tym większa promocja na instalację. Więcej informacji na temat usługi montażu znaleźć można na stronie https://wroclaw-klimatyzacja.pl/nasza-oferta/montaz-klimatyzacji/.

Przeglądy i serwis klimatyzacji

Przyjmuje się, że klimatyzatory mogą posłużyć właścicielowi nawet przez ok. 30 lat. Na ich żywotność i funkcjonalność wpływ ma m.in. prawidłowa eksploatacja sprzętu oraz regularne serwisowanie i na bieżąco usuwane ewentualne usterki. Należy pamiętać, że przegląd klimatyzacji powinien być przeprowadzany obowiązkowo dwa razy do roku. Systematyczna diagnostyka i czyszczenie przeprowadzane przez profesjonalną firmę, np. https://wroclaw-klimatyzacja.pl/, pozwalają na dłużej zachować sprawność urządzenia, a także zapobiec poważniejszym awariom, takich jak np. wyciek freonu.

Gdzie zamontować klimatyzator?
Klimatyzacja do firmy czy do prywatnego mieszkania najlepiej sprawdza się zamontowana przy suficie, gdzie intensywnie zachodzą procesy mieszania się powietrza o odmiennych temperaturach. Należy jednak pamiętać, aby nie instalować urządzenia w miejscu, które mogłoby narazić osoby przebywające w pomieszczeniu na bezpośredni nawiew zimnego powietrza, np. nad kanapą czy bezpośrednio nad biurkiem pracownika. Zwykle – jeśli to możliwe – zaleca się montaż urządzenia w pobliżu okna lub też nad framugą. Najlepiej, aby naprzeciwko urządzenia, w odległości kilku metrów nie znajdowały się żadne przeszkody.