Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Czym są agregaty chłodnicze i dlaczego warto je wybierać?
(2019-02-13)
 
800px-Cool-Air-scroll-Compressor-Chiller.jpg
 
Wiele przedsiębiorstw nie mogłoby prawidłowo i wydajnie pracować bez pracy agregatów chłodniczych. Dlatego też tak ważne staje się poznanie sekretów tkwiących w tym urządzeniu i wybieranie jedynie tych modeli, które zapewnią nam jak największą ilość korzyści. Sprawdź, ile atutów może odnotować Twoja firma, kiedy zainwestujesz w dobrej jakości chillery.

Jakie funkcje pełni agregat chłodniczy?

Agregaty chłodnicze często można spotkać pod ich angielskim tłumaczeniem, czyli chillery. Cechują się przede wszystkim nowoczesnością, innowacyjnością oraz energooszczędnością. Najczęściej wykorzystuje się je w branży przemysłowej oraz energetycznej. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim jak najlepsze schładzanie przy jednoczesnym jak najmniejszym zużyciu energii. Najnowsze chillery charakteryzują się tym, że doskonale sprawdzają się zarówno podczas pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz danego pomieszczenia.

Jakiego producenta warto wybrać?
Dokonanie najlepszego wyboru agregatu chłodniczego jest kluczem do osiągnięcia możliwie jak największej oszczędności oraz oczywiście efektywności. Dlatego tak ważne staje się wybieranie agregatów, które oferuje producent Darpin na swojej stronie internetowej darpin.pl. Niezawodność systemu jest kluczowa dla przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilowe skoki temperatur.

Budowa agregatu chłodniczego

Agregat chłodniczy składa się zazwyczaj z pięciu stref, do których należy:

- obieg chłodniczy,
- korpus,
- szafa sterownicza wraz z okablowaniem elektrycznym,
- skraplacz,
- obieg wody chłodzącej.

Korzyści wynikające z pracy chillerów
Obecnie istnieje trend związany ze stawianiem na monoblokową budowę agregatów, dzięki czemu możliwe staje się kolektorowanie więcej, niż jednego urządzenia, a w konsekwencji po prostu doprowadzenia do zwiększenia układu chłodniczego w przedsiębiorstwie. Nie można zapomnieć o tym, że dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu możliwe staje się odnotowanie realnych oszczędności energetycznych, które w perspektywie roku dają sporą oszczędność także finansową. Kolejnym atutem chillerów jest to, że dostępne są obecnie modele, które dają możliwość ich wyciszenia, dzięki czemu poziom dźwięku jest naprawdę niski. Na samym końcu warto dodać również realną korzyść związaną z aspektem ekologicznym, gdyż te urządzenia nie zwiększają warstwy ozonowej, choć zależne to jest od jakości wybranego przez przedsiębiorcę modelu.