Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Gaz płynny do instalacji grzewczej i nadmuchowej
(2019-01-31)

 

tablet-2471184_1280.jpg

Ogrzewanie gazowe w ostatnich latach zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Prostota obsługi, komfort cieplny i estetyka – to podstawowe zalety tego typu instalacji grzewczej.

Kiedy nie ma przyłącza do sieci

Wiadomo, że podłączenie się do sieci gazowniczej jest bardziej opłacalne, ale niestety, nie zawsze jest taka możliwość. Czasami takim ogranicznikiem są względy techniczne, a innym także ekonomiczne. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup butli z gazem płynnym i założenie wewnętrznej instalacji gazowej połączonej z centralnym ogrzewaniem. Na rynku jest kilka rodzajów kotłów, dlatego bez problemu można wybrać ten najodpowiedniejszy do danego mieszkania, ale i do zasobów portfela. Stojące i wiszące, jedno i dwufunkcyjne, z zamkniętą i otwartą komorą spalania i w końcu kotły tradycyjne oraz najlepsze kotły kondensacyjne.  Jeśli  myślisz o takiej instalacji w swoim domu, rozejrzyj się za dobrą firmą, oferującą tego typu usługi. Jedną z nich jest np. Tezet http://tezet.pl/oferta/ogrzewanie/butle-gazowe/, proponujący swoim klientom instalacje grzewcze przydomowe, ale też technologiczne.

Dlaczego warto?
Jeśli zdecydujesz się na montaż instalacji gazowej w swoim domu, nie musisz się martwić o trudność eksploatacji, bo jest ona właściwie bezobsługowa. Wystarczy raz do roku zrobić przegląd kotła i tyle wystarczy. Co więcej, możesz zaprogramować instalację wedle uznania i cieszyć się komfortem cieplnym w swoim domu. Kotły gazowe w większości przypadków to urządzenia kondensacyjne, czyli bardzo ekonomiczne i wydajne. Używając ich, zaoszczędzisz na rachunkach, a koszt zakupu instalacji zwróci się za niedługi czas korzystania z instalacji gazowej. Jak działają? Zasada jest bardzo prosta! Energia cieplna jest pozyskiwana nie tylko bezpośrednio ze spalania, ale też poprzez skraplanie pary wodnej w spalinach.  Kolejna ważna kwestia to estetyka. Kocioł nie będzie zanieczyszczał miejsca, w którym go postawisz, tak jak dzieje się to często w przypadku ogrzewania drewnem czy węglem. Podczas spalania wytwarza się wtedy popiół, a podczas eksploatacji nie brakuje też pyłu węglowego i większej emisji tlenku azotu, węgla i dwutlenku węgla. Pocieszające jest też to, że w przypadku niemożności wygospodarowania miejsca na kotłownię, jeśli kocioł gazowy ma moc do 30 kw, może być umieszczony w każdym pomieszczeniu domu.

A może ogrzewanie nadmuchowe?
Jest to bardzo nowoczesny typ instalacji, która składa się z kilku systemów – ogrzewania, filtracji, nawilżania a czasami też chłodzenia budynku. Decydując się na tego typu rozwiązanie zyskujesz komfortowe i sprawny system wentylacyjno-grzewczy. Co będzie ci potrzebne? Piec nadmuchowy z wymiennikiem ciepła, w którym podgrzewane jest powietrze za pomocą paliwa, np. gazu. Dalsza część instalacji to przewody rozprowadzające ciepło oraz sterownik pieca i kratki nawiewne. Dlaczego warto postawić na tego typu ogrzewanie? Jest ekonomiczne, ponieważ rozprowadzane jest tyle ciepła, ile potrzeba do ogrzania mieszkania. Oprócz ogrzewania domu zyskujesz sprawnie działającą wentylację. Czysto, świeżo i ciepło – to podstawowe zalety ogrzewania nadmuchowego.