Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
7 sposobów na to, by latem było chłodniej w domu
(2018-12-05)

Coroczne fale upałów bywają niezwykle uciążliwe. Szukając od nich ucieczki kupujemy wentylatory i schładzamy się lodami, ale to nie jedyne sposoby. Podpowiadamy 7 przydatnych tricków, które już teraz pomogą Ci przygotować Twój dom na letnie upały!

klimatyzatorprzenosny3.jpg


1. Odetnij się od słońca

Najwięcej gorąca wpada do mieszkania lub domu przez okna. Nie wystarczy jednak jedynie ich zamknąć – promienie słoneczne wciąż przedostają się do wewnątrz, przez co temperatura otoczenia rośnie i może okazać się wyższa niż na dworze. Najlepszym rozwiązaniem jest zasłonięcie okien – doskonale sprawdzą się w tym przypadku rolety zewnętrzne. Wykonane z wytrzymałych materiałów chronią przed słońcem, mrozem a nawet złodziejami. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taką inwestycję, warto rozważyć tradycyjne rolety wewnętrzne lub trick z folią aluminiową.

2. Puść powietrze w ruch
Kiedy panuje upał tak naprawdę najgorsze jest stojące, duszne powietrze. Chociaż standardowe wiatraki i wentylatory nie mają funkcji chłodzenia, wprawiają powietrze w ruch przez co czujemy się znacznie lepiej i nie odczuwamy tak bardzo negatywnych skutków wysokiej temperatury. W wiatrak warto zaopatrzyć się wcześniej, gdyż przy falach upałów zazwyczaj brakuje ich w sklepach.

klimatyzatorprzenosny-lepszyczygorszyodwentylatora2.jpg

 

3. Ocieplenie kontra upały
Ocieplenie ścian, czyli termoizolacja stanowi doskonały sposób na walkę nie tylko z mrozami zimą, ale również z letnimi upałami. Warstwa styropianu doskonale chroni przed przedostawaniem się niepożądanej temperatury z zewnątrz i sprzyja utrzymaniu optymalnej ilości ciepła w środku domu.

4. Zdezaktywuj zbędne źródła ciepła
Wszystkie urządzenia elektryczne, które posiadasz w domu wydzielają ciepło, jeśli są włączone. Kiedy zatem na dworze panuje nieznośnie wysoka temperatura warto przejść się po mieszkaniu i wyłączyć wszystkie nieużywane sprzęty. Spowoduje to nie tylko ochłodzenie w domu, ale także przedłuży żywotność elektroniki, która podczas upałów może przegrzać się i przestać działać.

5. Zgaś światło!
Jeśli posiadasz w domu jakieś lampy ze standardowymi żarówkami, z pewnością zauważysz, że wydzielają one sporą ilość ciepła. Najprostszym sposobem na zmniejszenie temperatury w domu będzie nie włączanie takiego źródła światła. Warto także rozważyć wymianę na bardziej energooszczędne modele.

klimatyzatorprzenosny2.jpg


6. Posadź w domu rośliny

Słyszałeś o eksperymencie, w którym mierzono temperaturę w mieście pełnym roślinności oraz takim, który był istną betonową dżunglą? Zieleń ma udowodnione właściwości chłodzące powietrze. Warto zatem obsadzić balkon oraz parapety dużą ilością roślin doniczkowych. Nie tylko ochronią Cię przed falą upałów, ale także poprawią nastrój – kontakt z naturą doskonale wpływa na psychikę i samopoczucie.

7. Zainwestuj w klimatyzację
Walcząc z upałami walczysz nie tylko z subtelnym dyskomfortem. Długotrwałe wystawianie się na wysokie temperatury naraża nas na udary, oparzenia i wiele innych, poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się zamontować w domach klimatyzację. Nie masz możliwości instalacji zaawansowanego sprzętu w wynajmowanym mieszkaniu? Przeczytaj recenzję przenośnego klimatyzatora Sharp CV-P10PR!