Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Kiedy wykonać serwis klimatyzacji biurowych?
(2018-05-28)

Wyposażenie przestrzeni biurowych w instalacje klimatyzacyjne nie jest w dzisiejszych czasach niczym szczególnym lub przejawem luksusu czy bogactwa. Na taki krok decyduje się znaczna liczba przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom komfort pracy oraz uchronić ich przed negatywnymi skutkami wykonywania obowiązków pracowniczych w pomieszczeniach, w których panują w letnie miesiące trudne do zniesienia temperatury.

klimatyzacja-w-biurze.jpg

 

Nie jest bowiem niczym nadzwyczajnym stwierdzenie, że w takich warunkach spada wydolność pracy każdego pracownika, a rodzą się takie problemy, jak na przykład gorsza koncentracja osób, od których wymaga się pracy umysłowej. Montaż klimatyzacji biurowej niesie zatem korzyści także dla pracodawcy, który w zamian za zainwestowane w modernizację środki otrzymuje wymierne korzyści w postaci wyższej jakości pracy świadczonej przez zatrudnione u niego osoby. Warto jednak mieć na uwadze, że wyposażenie biura w instalację klimatyzacyjną niesie ze sobą inne obowiązki, o których nie należy zapominać w toku jej eksploatacji.

Podstawowym z nich, o którym powinno się bezwzględnie pamiętać, jest regularny serwis klimatyzacji biurowych. Przeprowadzając w stałych odstępach czasu tego rodzaju czynności serwisowe możemy być pewni tego, że zakupiony klimatyzator oraz inne urządzenia służące klimatyzacji, działać będą w sposób prawidłowy i bezawaryjny przez dłuższy okres czasu. Co równie istotne – w przypadku sprzętów oferowanych przez niektórych producentów i dystrybutorów, regularne przeprowadzanie czynności serwisowych przez autoryzowane grupy serwisowe stanowi jeden z warunków gwarancji, która udzielana jest na zakupione urządzenia. Zaniedbanie tych czynności pozbawić może więc dodatkowych praw, które zostały nam przyznane z tytułu zakupu w dokumencie gwarancyjnym. Nie oznacza to jednak, aby czynności serwisowe należało przeprowadzać jedynie z tego względu. Zaniechanie regularnego czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych wpłynąć może na ich działanie oraz komfort korzystania z nich.

Pomimo zapewnień, jakie przedstawiają producenci i dystrybutorzy osprzętu klimatyzacyjnego, materiały wykorzystywane do produkcji poszczególnych komponentów nie są w stanie zagwarantować w pełni, że wewnątrz nich nie będą gromadzić się kurz, drobnoustroje lub innego rodzaju nieczystości, które unoszą się w powietrzu wpadającym do wnętrza pomieszczeń. Ma to szczególne znaczenie dla alergików oraz wszystkich tych osób, którym przeszkadzać może jakość powietrza wydzielającego się z klimatyzatorów. Warto też zaznaczyć, że z nieserwisowanych regularnie instalacji klimatyzacyjnych często wydobywa się nieprzyjemny zapach, który nie tylko utrudniać będzie pracę pracownikom, ale też stwarzał nieprzychylne warunki do przyjmowania kontrahentów lub klientów w biurach lub salach konferencyjnych. Aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom, niezbędne jest systematyczne czyszczenie i konserwowanie urządzeń. Można to wykonać w sposób samodzielny lub skorzystać z oferty podmiotów specjalizujących się w serwisie klimatyzacji biurowych.

więcej na Kliwent.ru - Systemy klimatyzacji