Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Oszczędności w sklepach wielkopowierzchniowych dzięki kurtynom powietrznym.
(2017-09-01)

Centra handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe generują duże koszty w zakresie ich eksploatacji. Nie dziwi więc fakt, że inwestorzy oraz zarządcy szukają rozwiązań, które sprawią, że ogrzewanie budynków w okresie grzewczym czy chłodzenie ich w porze letniej będzie tańsze i bardziej znośne dla budżetu. Takim rozwiązanie bezsprzecznie są kurtyny powietrzne. Dzięki ich zastosowaniu można zaoszczędzić na ogrzewaniu powierzchni sklepu między 70 z 90%. Trzeba przyznać, że są to wielkości, które robią wrażenie.

glowne.png

Ciągły ruch.
Duże sklepy oraz centra handlowe każdego dnia goszczą u siebie duże ilości klientów, którzy praktycznie nieustannie wchodzą, oraz wychodzą z budynku. To sprawia, że bardzo często drzwi wejściowe są otwarte przez cały czas niezależnie od pory roku. Nietrudno się domyślić, że taka sytuacja sprawia, że ogrzane powietrze w porach zimnych oraz schłodzone powietrze latem ucieka na zewnątrz i musimy zużyć więcej energii, by zachować komfort cieplny wewnątrz budynku.

Obrona przed powietrzem z zewnątrz.
Zadaniem kurtyn powietrznych jest ochrona wejścia przed ucieczką powietrza z wewnątrz budynku. Dzięki nim wymiana powietrza ciepłego i zimnego jest znacznie mniejsza, niż kiedy drzwi są po prostu otwarte i kurtyny nie ma. Wnętrze sklepu wychładza się więc lub ociepla wolniej, a my potrzebujemy znacznie mniej energii do jego ogrzania lub klimatyzowania.

foto1.jpg

Dodatkowo do wewnątrz sklepu wielkopowierzchniowego dzięki kurtynom nie przedostają się także różnorodne zanieczyszczenia z zewnątrz które wpadłyby wraz z zewnętrznym powietrzem. Ma to szczególne znaczenie w zimie, kiedy to coraz więcej miast boryka się z uciążliwym smogiem. Dzięki kurtynom powietrznym zarówno pracownicy, jak i klienci są bezpieczni i mogą oddychać pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem wewnątrz sklepu.

foto2.jpg

Wydajność oraz estetyka.
Zarządcy i inwestorzy handlowych obiektów wielkopowierzchniowych muszą wybierać urządzenia, które z jednej strony są bardzo wydajne oraz trwałe, ponieważ będą pracowały praktycznie bez ustanku każdego dnia. Z drugiej zaś strony muszą prezentować się doskonale, gdyż coraz częściej obiekty handlowe są budynkami zaprojektowanymi zgodnie ze światowymi trendami w zakresie designu. Czy da się to połączyć? Ależ oczywiście!

Kurtyny powietrzne Wing produkowane przez lidera w branży firmę VTS Group są idealnym połączeniem doskonałej funkcjonalności z pięknym wyglądem, który doceniają klienci na całym świecie. Jej piękna linia inspirowana jest skrzydłem szybowca, dzięki czemu prezentuje się lekko oraz bardzo elegancko. Ponadto jest to najcichsza kurtyna powietrzna na rynku a oszczędności energii jakie możemy, dzięki niej wygenerować wyglądają imponująco.

foto3.jpg


W obliczu tych wszystkich zalet nie dziwi fakt, że wiele handlowych obiektów wielkopowierzchniowych, budynków użyteczności publicznej, hoteli, obiektów medycznych czy lotnisk korzysta z kurtyn powietrznych Wing. VTS Group wyznacza swoim produktem nowe standardy na które konkurencja spogląda z zazdrością. Warto zamontować w swoim budynku kurtyny Wing i już dziś zacząć oszczędzać na ogrzewaniu i klimatyzacji. No i robić to z klasą.