Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Uwaga zmiana terminu !!! B-2 WENTYLACJA I KLIMATYZACJA. Remont i modernizacja pływalni krytych – obniżenie kosztów eksploatacji i poprawa funkcjonalności, Gdańsk 22-23.11.2016
(2016-11-05)
wentylacja-oszczer.jpg

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia dotyczącą ograniczenia kosztów funkcjonowania obiektu basenowego.  Zajęcia będą prowadzone w formie wykładowo-warsztatowej. Po wstępie teoretycznym – wyjaśnieniu podstawowych zasad, uczestnicy szkolenia będą wpisać dane obiektu i dokonać szacunkowych obliczeń (wykorzystanie programu Excel) w  gotowe arkusze.

Zagadnienia  proponowane podczas szkolenia:

1. Modernizacja instalacji wentylacyjnej mająca na celu redukcję zużycia energii i kosztów eksploatacji. Prezentacja pokazująca kierunki i technologie, które w wyniku modernizacji można wprowadzić.  Po teoretycznej prezentacji, zostaną przeprowadzone warsztaty dla obiektów reprezentowanych przez uczestników. Wykonamy proste kalkulacje oszczędności, wynikające z zastosowania konkretnych technologii.  Potrzebne będą dane obiektów: więcej szczegółów po wysłaniu karty uczestnictwa.

2. Modernizacja instalacji wentylacyjnej mająca na celu eliminacje niesprawności. Odpowiedz na konkretne problemy uczestników, którzy wcześniej przesyłają listę  niesprawności w swoich obiektach, jeśli u nich występują. Studium przypadku dla konkretnych problemów, które interesują uczestników. Zachęcamy do wysyłania zdjęć np. zacieków, niesprawnych urządzeń i instalacji, problemy z omdleniami na obiektach, itp.

3. Montaż falowników do pomp obiegowych w celu redukcji zużycia energii i kosztów eksploatacji.  Kalkulacje oszczędności – warsztaty praktyczne.  Potrzebne będą dane obiektów:
- Wydajność poszczególnych obiegów technologicznych;
- Liczba na stałe pracujących pomp i ich moc;
-  Sposób podgrzewania wody basenowej – wyłącznie ciepło z kotłowni lub węzła, czy dodatkowo solary lub zrzut ciepła z wentylacji za pomocą pompy ciepła.

4. Kogeneracja – prezentacja możliwości i korzyści z zastosowania. I tu również możliwe są warsztaty w oparciu o wymienione wyżej dane (tu najlepiej mieć w formacie Excela zużycie energii elektrycznej co godzinę lub co 15 minut, które można wyciągnąć z zakładu energetycznego). Dla usprawnienia wykładów zachęcamy do przesyłania na adres organizatora parę dni przed prezentacją takich danych.

5. BMS (SCADA) w dwóch aspektach:

- Praktyczne narzędzie do lepszego zarządzania obiektem. Ilość danych, które gromadzone są przez te systemy jest bardzo duża, ale klienci nie potrafią z nich korzystać. Wprowadzenie algorytmów obliczeniowych, które pozwolą na uzyskanie informacji o zużyciu wody, ciepła i energii elektrycznej oraz o stanie czystości wody w funkcji np. frekwencji, ilości dolewanej wody, itp. Przedstawienie zużycia mediów w funkcji parametrów powietrza w hali basenowej.

-  Jako zagrożenie, wynikające z tego, że dostawca programuje BMS (SCADA)  koduje dostęp, a po zmianie dowolnego urządzenia lub technologii tylko on może modyfikować BMS.  Przedstawimy systemy z możliwością rozbudowy lub modyfikacji przez inne firmy niż dostawca.

6. Inne zagadnienia – np. odzysk ciepła z popłuczyn, itp
.


Wykłady są tak zaplanowane, aby w trakcie rozwiązać jak najwięcej wątpliwości.

Zapewniamy fachową wiedzę, z przykładami tylko ze sprawdzonych i sprawnie funkcjonujących obiektów basenowych.

Szkolenie jest kierowane do przedstawicieli pływalni, które:
- przygotowują się do remontu systemu wentylacji / klimatyzacji obiektu;
- mających problem z utrzymaniem równowagi systemu i chcących poprawić jego funkcjonowanie;
- chcących uzyskać oszczędności finansowe z zachowaniem skutecznej i funkcjonalnej  pracy  na obiekcie.

Karta zgłoszenia B-2

WYKŁADOWCY
specjaliści-praktycy z firm
ELBAS – Zbigniew Wnukowicz

MIEJSCE SPOTKANIA
22-23.11. 2016r. Gdańsk Zatoka  ul. Trakt Św. Wojciecha 149 80 – 017 Gdańsk

gfw.jpg

Osoba odpowiedzialna za organizację:

Elżbieta Kiejno
ela.k@gfw.pl
tel. +48 691 114 312