Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Wykorzystanie paneli operatorskich
(2015-05-25)

Panele operatorskie montowane są zarówno w fabrykach, przedsiębiorstwach, instalacjach procesów technologicznych a także w domach (na znacznie mniejszą skalę ale jednak). Panele operatorskie HMI (Human Machine Interface) to niezwykle rozbudowany technologicznie mózg procesu operacji technologicznych. Jest to urządzenie, które zbiera dane ze wszystkich źródeł do których jest podłączone.

panele-hmi.jpg

Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu panelu operatorskiego, dane które zostały przez niego zebrane, zostają przetworzone, przeanalizowane i wyświetlone w intuicyjnej i przejrzystej formie wizualno-graficznej na samym panelu. Sprawia to, że zarządzanie procesem technologicznym dzięki panelowi operatorskiemu staje się niezwykle proste i znacznie bardziej intuicyjne, aniżeli wszelkie procesy trzeba by było odczytywać samodzielnie i na różnego rodzaju kontrolerach, wyświetlaczach i miarkach. 

Panele operatorskie dostępne są zarówno z panelami kolorowymi i graficznymi, jak i cyfrowymi na których wyświetlają się jedynie litery, cyfry i znaki specjalne. Wyświetlacze mogą być z ekranem dotykowym, jak i zamiast dotykowego ekranu, mogą być odpowiednie przyciski zainstalowane w panelu. Ponadto, każdy panel ma różnego rodzaju wejścia. Najpopularniejszym jest oczywiście wejście USB, dzięki któremu do panelu operatorskiego możemy podłączyć na przykład: myszkę bądź klawiaturę (co pozwoli nam na proste zarządzanie i ułatwi obsługę), pamięć przenośną USB bądź dysk zewnętrzny USB (dzięki czemu możemy dostarczyć zewnętrzne dane, bądź podłączyć się i zainstalować nowy system). Panel operatorski oczywiście pierw należy odpowiednio zaprogramować. I tutaj także pojawiają się różnice w poszczególnych modelach paneli gdzie zainstalowane są różne systemy operacyjne. Najpowszechniejszym jest chyba system Linux, który dzięki swojej specyfice, jest prosty w edycji i w pełni dostępny. Więcej szczegółów jak i same panele operatorskie znajdziemy na stronie: http://induprogress.pl/oferta/40/oprogramowanie-i-wizualizacja/panele-hmi

Panele operatorskie sprawdzają się w wielu przedsiębiorstwach i firmach w których obsługiwane są niezwykle skomplikowane systemy technologiczne. Dzięki nim operatorzy procesów są w stanie znacznie szybciej reagować w określonych sytuacjach.